Vodní pólisti prehrali s Rumunskom 7:8 a budú hrať o 13.-16. miesto

10.01.2024 Celý región

Dubrovník 9. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle prehrali vo svojom záverečnom treťom zápase v základnej D-skupine ME v Chorvátsku s Rumunskom 7:8. Obsadili v nej tretie miesto a svoje záverečné dva duely na turnaji odohrajú v skupine o 13.-16. miesto. Nasledujúci zápas odohrajú vo štvrtok 11. januára o 17.45 h proti Izraelu, ktorý prehral všetky tri zápasy v C-skupine.

Rumuni si víťazstvom zabezpečili postup do play off o účasť vo štvrťfinále. Z druhého miesta "slovenskej" skupiny postúpili Holanďania, ktorí v utorok zdolali Slovincov 23:7.

Slováci mali duel sľubne rozohratý, v druhej štvrtine viedli 3:1 aj 4:2, no v jej závere prišli o náskok. Po góle Tisaja viedli v tretej štvrtine opäť o dva góly (7:5), no Rumuni následne vyťažili z ich faulov a otočili skóre.

D-skupina:

Slovensko - Rumunsko 7:8 (1:1, 3:3, 3:2, 0:2)
zostava a góly SR: Hoferica, Balogh - Marek Tkáč a Baláž po 2, Maroš Tkáč, Čaraj a Tisaj po 1, Kaid, Matejka, Zolovčík, Bielik, Bačo, Mihal